پرایس اکشن سبک ICT:

سبک پرایس اکشن ICT توسط مایکل هادلستون (Michael Huddleston) و مبتنی بر الگوریتم معاملات بانک ها و با تمرکز بر جریان سفارشات توسط وی معرفی شده است. ICT مخفف (The Inner Cicle Trader) به معنی معامله گر دایره مرکزی است. سبک ICT از نظر مفاهیم به سبک RTM ارائه شده توسط آقای ایف نزدیک است و تمرکز بیشتری بر محل های احتمالی وجود نقدینگی در روی نمودار دارد. از جمله ویژگی های این سبک می توان به نگاه ساده و کاربردی آن به نمودار اشاره نمود.

یکی از برتری های این سبک به نسبت سبک RTM توجه جدی به سشن های معاملاتی است، بررسی ستاپ های زمانی از جمله ویژگی های این سبک پرایس اکشن به شمار می رود. بسیاری از مفاهیم ارائه شده در تکنیکال کلاسیک نیز در این سبک پرایس اکشن مورد استفاده قرار گرفته است. البته این سبک پرایس اکشن به نسبت سبک های عرضه و تقاضا که تمرکز بیشتری بر سطوح عرضه و تقاضا و کیفیت آنها دارد، دارای ضعف می باشد و همچنین در رابطه با مولتی تایم فریم ها نیز در این سبک توجه کافی صورت نگرفته است.

از جمله جذابیت های این سبک برای معامله گران می توان به مباحث تخصصی در زمینه بررسی نقدینگی در بازار اشاره کرد. همچنین بررسی ستاپ های معاملاتی و سیکل های موجود در هر سشن معاملاتی از جمله مواردی است که ابزارهای تحلیلی مناسبی را در اختیار معامله گران بازارهای مالی قرار می دهد. مباحثی مانند: order block، Liquidity Pool، Liquidity Void، Fair Value Gap، Liquidity Injection، Midigation Blocks، The Breaker از جمله مفاهیم ارائه شده در این سبک از پرایس اکشن می باشند.

مزایای پرایس اکشن ICT:

1-تمرکز بر جریان نقدینگی در بازار

2-بررسی سشن های معاملاتی و سیکل های موجود در بازار

3-بررسی رفتار قیمت در نواحی و واکنش های آن بر اساس نقدینگی

معایب پرایس اکشن ICT:

1-عدم تمرکز بر ساختار بازار و رفتار قیمت

2-ضعف شناسایی سطوح عرضه و تقاضا

3-ضعف در بررسی مولتی تایم فریم ساختار و سطوح

محتوای دوره:

جلسه 1:

آشنایی با پرایس اکشن سبک ICT / ایده اصلی سبک ICT / نقدینگی / مارکت میکر / معاملات الگوریتمی / 

جلسه 2:

سشن معاملاتی / سشن آسیا / سشن لندن / سشن نیویورک / کیل زون / الگوریتم بین بانکی IPDA / 

آموزش بورس مشهد, آموزش رمز ارز مشهد, آموزش فارکس مشهد,, آسا 365, آسا، آموزش پرایس اکشن ICT، پرایس اکشن ICT، آموزش معامله گری مشهد،

آموزش بورس, آموزش رمز ارز, آموزش فارکس, پرایس اکشن, آسا، آموزش پرایس اکشن، پرایس اکشن ICT، پرایس اکشن سبک ICT​
آموزش بورس, آموزش رمز ارز, آموزش فارکس, پرایس اکشن, آسا، آموزش پرایس اکشن، پرایس اکشن ICT، پرایس اکشن سبک ICT​