مقدمه استراتژی های پرایس اکشن:

پرایس اکشن  ویژگی های حرکت قیمت اوراق بهادار را توصیف می کند. این حرکت اغلب با توجه به تغییرات قیمت در گذشته اخیر تحلیل می شود. به زبان ساده، پرایس اکشن یک تکنیک معاملاتی است که به معامله‌گر اجازه می‌دهد به جای تکیه بر شاخص‌های فنی، بازار را بخواند و بر اساس حرکت‌های اخیر و واقعی قیمت تصمیم‌گیری کند. از آنجایی که  فاکتورهای تحلیل بنیادی را نادیده می گیرد  و بیشتر بر حرکت قیمت اخیر و گذشته تمرکز می کند، استراتژی معاملاتی پرایس اکشن به  ابزارهای تحلیل تکنیکال وابسته است.

ابزارهای مورد استفاده برای معاملات پرایس اکشن:

از آنجایی که معاملات پرایس اکشن به داده‌های تاریخی اخیر و حرکت‌های قیمت گذشته مربوط می‌شود، همه ابزارهای تحلیل تکنیکال مانند نمودارها، خطوط روند، باندهای قیمت، سوئینگ بالا و پایین، سطوح فنی (حمایت، مقاومت و تثبیت) و غیره در نظر گرفته می‌شوند. بر اساس انتخاب معامله گر و تناسب استراتژی. ابزارها و الگوهای مشاهده شده توسط معامله‌گر می‌توانند میله های قیمت ساده، باندهای قیمت، شکست‌ها، خطوط روند یا ترکیبات پیچیده شامل کندل‌ها، نوسانات، کانال‌ها و غیره باشند.

 

هیچ دو معامله‌گری یک پرایس اکشن خاص را به یک شکل تفسیر نمی‌کنند، زیرا هر کدام تفسیر، قوانین تعریف‌شده و درک رفتاری متفاوتی از آن خواهند داشت. از سوی دیگر، یک سناریوی تحلیل تکنیکال (مانند  عبور 15  DMA از 50 DMA  رفتار و اقدام مشابه (موقعیت Long) از چندین معامله‌گر را به همراه خواهد داشت. در اصل، معاملات پرایس اکشن یک روش معاملاتی سیستماتیک است که به کمک ابزارهای تحلیل تکنیکال و تاریخچه اخیر قیمت‌ها کمک می‌کند، که در آن معامله‌گران می‌توانند با توجه به وضعیت ذهنی، رفتاری و روان‌شناختی خود در یک سناریوی معین تصمیم بگیرند.

 

چه کسی از معاملات پرایس اکشن استفاده می کند؟

از آنجایی که معاملات پرایس اکشن رویکردی برای پیش‌بینی قیمت و سفته‌بازی است، توسط معامله‌گران خرده‌فروش، سفته‌بازان، آربیتراژورها و حتی شرکت‌های تجاری که معامله‌گران را استخدام می‌کنند از آن استفاده می‌کنند. می توان از آن در طیف گسترده ای از اوراق بهادار از جمله سهام، اوراق قرضه، فارکس، کالاها، مشتقات و غیره استفاده کرد.

 

مراحل معامله پرایس اکشن:

اکثر معامله گران باتجربه که معاملات پرایس اکشن را دنبال می کنند گزینه های متعددی را برای شناخت الگوهای معاملاتی، سطوح ورود و خروج، توقف ضرر و مشاهدات مرتبط نگه می دارند. داشتن تنها یک استراتژی در یک (یا چند) سهام ممکن است فرصت های معاملاتی کافی را ارائه ندهد. اکثر سناریوها شامل یک فرآیند دو مرحله ای هستند:

1-شناسایی یک سناریو: مانند ورود قیمت سهام به فاز گاو/خرس، محدوده کانال، شکست و غیره.

2-در این سناریو، شناسایی فرصت‌های معاملاتی: مانند زمانی که سهام در روند صعودی قرار دارد، آیا احتمال دارد (الف) بالاتر زدن یا (ب) عقب‌نشینی کند. این یک انتخاب کاملاً ذهنی است و می‌تواند از یک معامله‌گر به معامله‌گر دیگر متفاوت باشد، حتی با توجه به سناریوی یکسان.

 

محبوبیت معاملات پرایس اکشن:

معاملات پرایس اکشن برای معاملات کوتاه مدت و میان مدت با سود محدود به جای سرمایه گذاری های بلندمدت مناسب تر است. اکثر معامله گران بر این باورند که بازار از یک الگوی تصادفی پیروی می کند و هیچ راه سیستماتیک روشنی برای تعریف استراتژی وجود ندارد که همیشه کارساز باشد. با ترکیب ابزارهای تحلیل تکنیکال با تاریخچه اخیر قیمت برای شناسایی فرصت های معاملاتی بر اساس تفسیر خود معامله گر، معاملات پرایس اکشن از حمایت زیادی در جامعه معاملاتی برخوردار است.

 

مزیت های پرایس اکشن:

عبارتند از استراتژی های خود تعریف شده که انعطاف پذیری را به معامله گران ارائه می دهد، قابلیت کاربرد در چندین کلاس دارایی، استفاده آسان با هر نرم افزار معاملاتی، برنامه های کاربردی و پورتال های معاملاتی و امکان بک تست، تست آسان  از هر استراتژی شناسایی شده بر روی داده های گذشته. مهمتر از همه، معامله گران احساس مسئولیت می کنند، زیرا استراتژی به آنها اجازه می دهد تا به جای پیروی کورکورانه از مجموعه ای از قوانین، در مورد اقدامات خود تصمیم بگیرند.

آموزش بورس مشهد, آموزش رمز ارز مشهد, آموزش فارکس مشهد,, آسا 365, آسا، آموزش پرایس اکشن مشهد، پرایس اکشن، آموزش معامله گری مشهد،