معرفی پرایس اکشن سم سیدن:

سم سیدن یکی از کارگزاران بورس کالای شیکاگو بود و از این طریق دسترسی به اطلاعات بسیار مهمی در بازار داشت. سم سیدن سفارشات خرید و فروش اشخاص حقیقی، بانک ها و موسسات مالی را ثبت می نمود و این موضوع به وی کمک نمود تا محدوده های قیمتی که محل تجمع سفارشات انجام نشده است را شناسایی کند. سم سیدن در طول مدت 20 سال فعالیت خود در بورس شیکاگو به طراحی سیستم معاملاتی خود پرداخت و موفق شد با استفاده از حرکات قیمت و گذشته بازار محدوده های تجمع سفارشات را بر روی نمودار مشخص کند و بر اساس این محدوده ها وارد معاملات شود.

از جمله ویژگی های سیستم معاملاتی سم سیدن توانایی خوب سیستم معاملاتی وی در پیش بینی محدوده های قیمتی است که چرخش بازار در آنها رخ می دهد. از نظر سم سیدن نگاه به تایم فریم بالاتر می تواند یک تصویر کلی از بازار بدهد که در شناسایی روند اصلی بازار و مشخص نمودن سطوح عرضه و تقاضا اهمیت بالایی دارد. سبک پرایس اکشن سم سیدن به سبک عرضه و تقاضا معروف است و بدون استفاده از اندیکاتور و صرفاً با استفاده از نمودار قیمتی صورت می گیرد. در این سبک از پرایس اکشن با مفهوم عرضه و تقاضا در بازارهای مالی آشنا شده و عدم تعادل های شکل گرفته در عرضه و تقاضا مورد توجه قرار می گیرد و مبتنی بر آنها انواع ستاپ های معاملاتی عرضه و تقاضا معرفی می گردد.

مزایای پرایس اکشن سم سایدن:

1-دنبال کردن رد پای بانک ها و موسسات

2-معامله بر سفارشات جا مانده بانک ها و موسسات

3-مشخص نمودن قدرت و ضعف حرکات قیمت

4-معرفی ادبیات سبک عرضه و تقاضا

معایب پرایس اکشن سم سایدن:

1-اولویت دادن به سطوح و عدم توجه به کندل ها

2-توجه نکردن به مدیریت پویای معاملات

3-عدم لحاظ نمودن دیدگاه مولتی تایم فریم

4-عدم ارائه ستاپ های معاملاتی مشخص

آموزش بورس مشهد, آموزش رمز ارز مشهد, آموزش فارکس مشهد,, آسا 365, آسا، آموزش پرایس اکشن مشهد، پرایس اکشن، آموزش معامله گری مشهد،