پرایس اکشن:

پرایس اکشن (Price Action) به معنی حرکات قیمت است. پرایس اکشن پایه و اساس تمام تحلیل های تکنیکال نمودار سهام، کالا یا سایر دارایی ها به شمار می رود. می توان پرایس اکشن را نوعی تحلیل در نظر گرفت که با استفاده از نمودارها به تفسیر حرکات قیمت می پردازد. سبک های مختلف پرایس اکشن وجود دارد که از آن جمله می توان به پرایس اکشن سبک لنس بگز، پرایس اکشن سبک آلفونسو، پرایس اکشن سبک وایکوف، پرایس اکشن سبک سم سیدن، پرایس اکشن سبک البروکس، پرایس اکشن سبک RTM و پرایس اکشن سبک ICT اشاره نمود. 

پرایس اکشن در معاملات، عملکرد یک اوراق بهادار، شاخص، کالا یا ارز را تجزیه و تحلیل می کند تا پیش بینی کند که در آینده چه کاری ممکن است انجام دهد. اگر تجزیه و تحلیل پرایس اکشن به شما می گوید که قیمت در شرف افزایش است، ممکن است بخواهید یک موقعیت خرید داشته باشید، یا اگر معتقدید قیمت کاهش می یابد، ممکن است موقعیت فروش دارایی را انتخاب کنید. درک معاملات پرایس اکشن شامل بررسی الگوها و شناسایی شاخص‌های کلیدی است که ممکن است بر سرمایه‌گذاری شما تأثیر بگذارد. تعدادی از روش های مختلف پرایس اکشن وجود دارد که بسیاری از معامله گران برای پیش بینی حرکات بازار و کسب سود کوتاه مدت از آنها استفاده می کنند.

یکی از شاخصه های تحلیل پرایس اکشن انعطاف پذیری آن است که این امکان را برای معامله گر فراهم می کند که استراتژی تعریف شده توسط خود فرد مورد استفاده قرار گیرد. در روش پرایس اکشن معمولاً از نمودارهای تاریخی و اطلاعات قیمتی مانند سطوح قیمتی عرضه و تقاضا، حجم معاملات، شتاب و سرعت معاملات استفاده شده و به دنبال سطوح مطلوب برای ورود به معامله می باشد. همچنین الگوهای شمعی که از قیمت تولید می شوند همگی نمونه هایی از تفسیر بصری پرایس اکشن هستند.

 

نحوه استفاده از پرایس اکشن:

پرایس اکشن معمولاً به عنوان یک ابزار معاملاتی مانند یک اندیکاتور در نظر گرفته نمی شود، بلکه منبع داده ای است که همه ابزارها از آن ساخته شده اند. معامله گران سوئینگ و معامله گران روند تمایل دارند بیشترین هماهنگی را با پرایس اکشن داشته باشند، و از هرگونه تحلیل بنیادی به نفع تمرکز صرف بر سطوح حمایت و مقاومت برای پیش بینی شکست و تثبیت اجتناب می کنند. حتی این معامله‌گران باید به عوامل دیگری فراتر از قیمت فعلی توجه کنند، زیرا حجم معاملات و دوره‌های زمانی که برای تعیین سطوح استفاده می‌شود، همگی بر احتمال دقیق بودن تفاسیر تأثیر دارند.

 

کاربرد اندیکاتورها و اسیلاتورها در پرایس اکشن:

 افرادی که از سبک معاملاتی پرایس اکشن استفاده می کنند بر خلاف افرادی که تحلیل تکنیکال کلاسیک استفاده می کنند، دارای نمودار ساده و خالی از انواع اندیکاتورها دارند. نمودار خالی از اندیکاتورها این امکان را به تحلیل گر می دهد که تمرکز بیشتری روی حرکات قیمت داشته باشد.

 

سیگنال های پرایس اکشن چیست؟
سیگنال‌های پرایس اکشن – که گاهی اوقات الگوهای پرایس اکشن یا محرک‌های پرایس اکشن نامیده می‌شوند – الگوهایی هستند که به راحتی در بازار قابل تشخیص هستند و می‌توانند برای پیش‌بینی رفتار بازار آتی مورد استفاده قرار گیرند. معامله گران باتجربه گاهی اوقات می توانند این سیگنال ها را در یک نگاه با تشخیص اشکال یا تکرارهای خاص در عملکرد گذشته تشخیص دهند.

 

کاربرد پرایس اکشن:

در تحلیل و پیش بینی قیمتی بسیاری از اوراق بهادار مانند سهام و همچنین کالاها کاربرد دارد.

 

اهداف زمانی پرایس اکشن:

اکثر معامله گران استفاده کننده از پرایس اکشن دارای اهداف قیمتی کوتاه مدت یا میان مدت هستند، هرچند که این روش قابلیت استفاده برای سرمایه گذاران بلند مدتی را نیز دارد.

 

ابزار مورد نیاز برای پرایس اکشن:

با توجه به اینکه در پرایس اکشن صرفاً به نمودار قیمتی در طول زمان نیاز می باشد، بنابراین نیاز به نرم افزار خاصی نبوده و به سادگی توسط نرم افزارها و سامانه های معاملاتی موجود و به صورت رایگان در دسترس است.  

 

مزایای پرایس اکشن:

1-ورود و خروج مطلوب تر در پرایس اکشن به نسبت روشهای مبتنی بر اندیکاتورها

2-به دست آوردن اطلاعات در روش پرایس اکشن به سریعترین شکل ممکن صورت می گیرد

3-در روش پرایس اکشن نیازی به ابزارهای پولی وجود ندارد و ابزارهای مورد نیاز رایگان است

4-درصد موفقیت در روش پرایس اکشن به نسبت سایر روش ها بالا است

5-روش معاملاتی پرایس اکشن قابلیت استفاده در بازارهای مالی مختلف را دارد

6-پرایس اکشن را می توان در تایم فریم های مختلف مورد استفاده قرار داد

 

معایب پرایس اکشن:

1-تفسیر پرایس اکشن بسیار ذهنی است

2-دو معامله گر پرایس اکشنی هنگام تجزیه و تحلیل یک نمودار به نتایج متفاوتی می رسند.

3-تایم فریم مورد استفاده تأثیر زیادی بر دید معامله گران دارد

4-پرایس اکشن مبتنی بر پیش بینی سفته بازی است

5-عملکرد گذشته قیمت تضمینی برای عملکرد آتی قیمت نیست

آموزش بورس مشهد, آموزش رمز ارز مشهد, آموزش فارکس مشهد,, آسا 365, آسا، آموزش پرایس اکشن مشهد، پرایس اکشن، آموزش معامله گری مشهد،