سبک های پرایس اکشن:

1-الگوهای شمعی (Candlestick):

این روش توسط هوما پایه ریزی شد و توسط استیو نیسون بسط داده شد. در این روش از پترن های کندلی در چارت های لایو بازار برای تجزیه و تحلیل بازار استفاده می شود. این روش را می توان از اولین سبک های پرایس اکشن در نظر گرفت.

2-پرایس اکشن سبک بولکوفسکی (Bolkowski):

تمرکز اصلی بولکوفسکی بر سطوحی است که در آنها اقدام به جمع آوری نقدینگی جهت شروع حرکت قیمتی می شود.

3- پرایس اکشن سبک البروکس (Al Brooks):

در این سبک پرایس اکشنی، ال بروکس معتقد است که هر تغییری در نمودار قیمتی از اهمیت بالایی برخوردار است و کندل ها بصورت تصادفی شکل نمی گیرند و دارای اطلاعات مهمی هستند. سبک پرایس اکشن البروکس مبتنی بر الگوهای قیمتی می باشد. 

4-پرایس اکشن سبک لنس بگز (Lance Beggs):

لنس بگز با معرفی سبک خود مبتنی بر ستاپ های معاملاتی مختلف که برای معامله گران کوتاه مدت و بلندمدت قابلیت کاربرد دارد، محبوبیت بالایی را در بین معامله گران پرایس اکشنی به دست آورده است.

5-پرایس اکشن سبک نیل فولر (Nail Fuller):

سبک معاملاتی پرایس اکشن فولر به سبک معاملاتی لنس بگز نزدیک است و عمده تفاوت سبک های آنها به تایم فریم های معاملاتی بر می گردد، که نیل فولر در تایم فریم های بالا به معامله می پردازد. وی معتقد است که هیچ احساسی در معامله کردن در تایم فریم های کمتر از 1 ساعته وجود ندارد.

6-پرایس اکشن سبک وایکوف (Richard Wyckoff):

روش پرایس اکشن وایکوف به سرمایه گذار دید منطقی تری نسبت به بازار می دهد که این موضوع می تواند از میزان رفتار احساسی معامله گر بکاهد. وایکوف معتقد بود که بازیگران بزرگ و پول هوشمند در شکل گیری حرکات بازار نقش دارند.

7-پرایس اکشن سبک آلفونسو مورنو (Alfonso Moreno):

سبک معاملاتی پرایس اکشن آلفونسو مونرو شامل عرضه و تقاضا می باشد. تمرکز در این سبک شناسایی درست سطوح عرضه و تقاضا است. در این سبک از پرایس اکشن تجزیه و تحلیل بازار از تایم فریم های بالا شروع می شود.

8-پرایس اکشن سبک سم سیدن (Sam Seiden):

سبک معاملاتی پرایس اکشن سم سیدن نیز مبتنی بر عرضه و تقاضا است و تمرکز بر عملکرد بانک ها و موسسات مالی دارد. سم سیدن دقت بیشتری را برای شناسایی سطوح عرضه و تقاضا بکار می برد و به موضوع ساختار بازارها در روش پرایس اکشن می پردازد.

9-پرایس اکشن سبک منصور ساپاری (Mansor Sapari):

تمرکز منصور ساپاری بر ساختار بازار و بهترین نقاط ورود در بازار است. مطالعات وی در پرایس اکشن بر کاهش خطاها در استاپ خوردن ها اشاره دارد.

10-پرایس اکشن سبک RTM:

در این سبک از پرایس اکشن آقای ایف میانته با خواندن بازار بر اساس سبک ترید بانک ها و موسسات مالی به معامله می پردازد. از ویژگی های این سبک پرایس اکشن می توان به پیچیده بودن سیستم معاملاتی آن اشاره نمود.

11- پرایس اکشن سبک ICT:

این سبک از پرایس اکشن توسط مایکل هادلستون معرفی شد. در این سبک از دیدگاه بازارگردان های بازارها استفاده شده است و سبکی جامع ارائه شده است. در این سبک تمرکز بر زمان و قیمت در بازار قرار دارد. 

آموزش بورس مشهد, آموزش رمز ارز مشهد, آموزش فارکس مشهد,, آسا 365, آسا، آموزش پرایس اکشن مشهد، پرایس اکشن، آموزش معامله گری مشهد،