انواع روش های امواج الیوت:

تحلیل امواج الیوت یکی از روش های تحلیل تکنیکال است که تریدرهای زیادی را به خود جلب کرده است. امواج الیوت نیز مشابه سایر روش های تحلیل تکنیکال دارای سبک های متفاوتی است که در ادامه به معرفی برخی از آنها پرداخته می شود:

1-سبک رالف نلسون الیوت:

الیوت ارائه دهنده نظریه امواج الیوت بود. او با مطالعه رفتار بازار مشاهده کرد که ساختار قیمت ها بر اساس یک نظم مشخص و قابل پیش بینی شکل گرفته است. وی مبتنی بر این ساختار فکری به ارائه و توسعه الگوهایی که در بازار مشاهده می کرد اقدام نمود. مطالب ارائه شده توسط الیوت مطالب پایه ای است و مناسب محققین است و نه معامله گران.

2- سبک رابرت پریچر:

وی جمع آوری کننده مطالب الیوت بود و آنها را بازبینی نمود و شکل جدیدی از الگوی امواج الیوت را ارائه داد. پریچر نظریات الیوت را توسعه داد و مطالبی مانند نسبت های فیبوناچی و کانال ها را به نظریات الیوت اضافه نمود. مطالب وی نیز جنبه پایه دارد و مناسب معامله گری نیست.

3-سبک گلن نیلی:

گلن نیلی سعی نمود ضعف های موجود در نظریه الیوت برای بازارهای امروزی را پوشش دهد و سبک جدیدی را معرفی نمود که با عنوان نئوویو شناخته می شود. از جمله مشکلات موجود در این سبک نیاز به زمان طولانی برای یادگیری آن می باشد. از این سبک می توان برای معامله گری استفاده نمود.

4-سبک رابرت ماینر:

سبک رابرت ماینر نزدیک تر به استراتژی های معاملاتی است و به دنبال ترکیب ابزارهای مختلف برای افزایش دقت در معاملات است. سبک رابرت ماینر تقریباً یک استراتژی جامع و کامل است و از ویژگی های این روش آن است که می توان از آن برای معامله گری استفاده نمود. رابرت ماینر طراح پلتفرم داینامیک تریدر است.

5- سبک ایان کوپسکی:

وی به دنبال توضیح چگونگی متعادل سازی ساختار امواج ایمپالس الیوت بود. در روش وی نسبت های ریاضی یکسانی در بخش های مختلف ساختار امواج الیوت استفاده می شود. با توجه به اینکه سبک وی می تواند برخی از ضعف های موجود در نظریه امواج الیوت را بر طرف کند، می توان از این سبک به عنوان مکمل سایر سبک ها استفاده نمود.  

آموزش بورس مشهد, آموزش رمز ارز مشهد, آموزش فارکس مشهد,, آسا 365, آسا، آموزش پرایس اکشن مشهد، پرایس اکشن، آموزش معامله گری مشهد،