مفاهیم معاملات فارکس:

بازار فارکس مجموعه ای از مفاهیم و اصطلاحات خاص خود را دارد. بنابراین، قبل از اینکه به یادگیری نحوه معامله در بازار Fx به صورت عمیق تر بپردازید، مهم است که برخی از اصطلاحات اساسی فارکس را که در سفر معاملاتی خود با آن مواجه خواهید شد، بدانید.

 

اصطلاحات اصلی فارکس:

 

نرخ متقاطع - نرخ مبادله ارز بین دو ارز، که هیچ یک از آن دو واحد پول رسمی کشوری نیستند که نرخ مبادله در آن ارائه شده است. این عبارت همچنین گاهی اوقات برای اشاره به مظنه های ارزی استفاده می شود که شامل دلار آمریکا نمی شود. ، صرف نظر از اینکه مظنه در کدام کشور ارائه شده است.

به عنوان مثال، اگر نرخ مبادله بین پوند انگلیس و ین ژاپن در یک روزنامه آمریکایی ذکر شود، در این زمینه یک نرخ متقاطع در نظر گرفته می شود، زیرا نه پوند و نه ین واحد پول استاندارد ایالات متحده نیستند، اما اگر نرخ مبادله بین پوند و دلار آمریکا در همان روزنامه ذکر شده است، این یک نرخ متقاطع در نظر گرفته نمی شود، زیرا این مظنه ارز رسمی ایالات متحده را در بر می گیرد.

 

نرخ مبادله - ارزش یک ارز که بر حسب ارز دیگر بیان می شود. به عنوان مثال، اگر EUR/USD 1.3200 باشد، 1 یورو ارزش 1.3200 دلار آمریکا را دارد.

 

پیپ - کوچکترین افزایش حرکت قیمت که یک ارز می تواند ایجاد کند. نقطه یا نقاط نیز نامیده می شود. برای مثال، 1 پیپ برای EUR/USD = 0.0001 و 1 پیپ برای USD/JPY = 0.01 است.

 

اهرم - اهرم توانایی تجهیز حساب شما به موقعیتی بیشتر از کل حاشیه حساب شما است. برای مثال، اگر معامله‌گری 1000 دلار مارجین در حساب خود داشته باشد و یک موقعیت 100000 دلاری باز کند، اهرم شتاب خود را 100 برابر یا 1:100 می‌کند. اگر او یک موقعیت 200000 دلاری با 1000 دلار مارجین در حساب خود باز کند، اهرم او 200 برابر یا 1:200 است. افزایش اهرم شما هم سود و هم ضرر را افزایش می دهد.

برای محاسبه اهرم استفاده شده، ارزش کل موقعیت های باز خود را بر کل موجودی مارجین موجود در حساب خود تقسیم کنید. برای مثال، اگر 10000 دلار مارجین در حساب خود دارید و یک لات استاندارد USD/JPY) 100000 واحد ارز پایه) را به قیمت 100000 دلار باز می کنید، نسبت اهرم شما 1:10 (100000 دلار / 10000 دلار) است.

 

مارجین - سپرده مورد نیاز برای باز کردن یا حفظ یک موقعیت. حاشیه می تواند "آزاد" یا "استفاده شده" باشد. حاشیه استفاده شده مقداری است که برای حفظ یک موقعیت باز استفاده می شود، در حالی که مارجین آزاد مقدار موجود برای باز کردن موقعیت های جدید است. با موجودی مارجین 1000 دلاری در حساب خود و 1% مارجین مورد نیاز برای باز کردن موقعیت، می توانید موقعیتی را تا سقف 100000 دلار بخرید یا بفروشید. این به یک معامله گر اجازه می دهد تا 100 برابر یا نسبت اهرمی 1:100 از حساب خود استفاده کند.

اگر حساب یک معامله گر کمتر از حداقل مقدار مورد نیاز برای حفظ موقعیت باز باشد، او یک پیام "مارجین کال" دریافت می کند که از او می خواهد پول بیشتری به حساب خود اضافه کند یا موقعیت باز را ببندد. اکثر کارگزاران زمانی یک معامله را به طور خودکار می بندند که موجودی مارجین کمتر از مقدار مورد نیاز برای باز نگه داشتن آن شود. مقدار مورد نیاز برای حفظ موقعیت باز بستگی به کارگزار دارد و می تواند 50 درصد از ماجین اصلی مورد نیاز برای باز کردن معامله باشد.

 

اسپرد- تفاوت بین قیمت فروش و قیمت خرید یا قیمت پیشنهادی است. به عنوان مثال، اگر مظنه EUR/USD 1.3200/03 خوانده شود، اسپرد تفاوت بین 1.3200 و 1.3203 یا 3 پیپ است.

 

 جفت های اصلی فارکس و نام مستعار آنها:

 

درک مظنه جفت ارز فارکس:

قبل از شروع معامله، باید بدانید که چگونه مظنه جفت ارز را به درستی بخوانید. بنابراین، بیایید با این شروع کنیم:

نرخ مبادله دو ارز به صورت جفتی مانند EURUSD یا USDJPY نقل شده است. دلیل این امر این است که در هر معامله ارزی شما همزمان یک ارز را می خرید و دیگری را می فروشید. اگر قرار بود EURUSD بخرید و یورو در برابر دلار تقویت شود، در آن صورت در یک معامله سودآور خواهید بود. در اینجا نمونه ای از قیمت فارکس برای یورو در مقابل دلار آمریکا آمده است:

اولین ارز در جفت که در سمت چپ علامت اسلش قرار دارد، ارز پایه نامیده می شود و واحد پول دوم جفت که در سمت راست اسلش قرار دارد، ارز پیشخوان یا مظنه نامیده می شود.

اگر EUR/USD  یا هر جفت ارز دیگری را خریداری کنید، نرخ مبادله به شما می گوید که برای خرید یک واحد از ارز پایه چقدر باید بر حسب ارز مظنه بپردازید. به عبارت دیگر، در مثال بالا، برای خرید 1 یورو باید 1.32105 دلار آمریکا بپردازید.

اگر EUR/USD یا هر جفت ارز دیگر را بفروشید، نرخ مبادله به شما می گوید که چه مقدار از ارز مظنه را برای فروش یک واحد ارز پایه دریافت می کنید. به عبارت دیگر، در مثال بالا، اگر 1 یورو بفروشید، 1.32105 دلار آمریکا دریافت خواهید کرد.

یک راه آسان برای فکر کردن در مورد آن به این صورت است: ارز BASE اساس معامله است. بنابراین، اگر EURUSD می‌خرید، یورو (ارز پایه) را می‌خرید و دلار (ارز مظنه) می‌فروشید، اگر EURUSD را می‌فروشید، یورو (ارز پایه) را می‌فروشید و دلار (ارز مظنه) می‌خرید. بنابراین، چه یک جفت ارز بخرید یا بفروشید، همیشه بر اساس اولین ارز یا ارز پایه در جفت ارز است.

نکته اساسی در معاملات فارکس خرید یک جفت ارز است اگر فکر می کنید ارز پایه آن نسبت به ارز مظنه افزایش (افزایش ارزش) خواهد داشت. اگر فکر می کنید ارز پایه نسبت به ارز مظنه کاهش می یابد (ارزش خود را از دست می دهد)، جفت را می فروشید.

Bid Price - پیشنهاد قیمتی است که بازار (یا کارگزار شما) یک جفت ارز خاص را از شما خریداری می کند. بنابراین، در قیمت پیشنهادی، یک معامله گر می تواند ارز پایه را به کارگزار خود بفروشد.

 

Ask Price - قیمت درخواستی قیمتی است که بازار (یا کارگزار شما) یک جفت ارز خاص را به شما می فروشد. بنابراین، با قیمت درخواستی می توانید ارز پایه را از کارگزار خود خریداری کنید.

 

Spread Bid/Ask- اسپرد یک جفت ارز بین کارگزاران متفاوت است و تفاوت بین قیمت پیشنهادی و درخواستی است.

آموزش بورس مشهد, آموزش رمز ارز مشهد, آموزش فارکس مشهد,, آسا 365, آسا، آموزش پرایس اکشن مشهد، پرایس اکشن، آموزش معامله گری مشهد،