یک معامله گر حرفه ای فارکس کیست؟

یک معامله گر حرفه ای فارکس کسی است که از حرکت قیمت در بازار ارز خارجی برای کسب سود استفاده می کند. هدف هر معامله گر فارکس برنده شدن هر چه بیشتر معاملات و همچنین به حداکثر رساندن معاملات برنده است. یک تکنیکالیست حرفه ای بازار فارکس از نمودارهای قیمت برای تجزیه و تحلیل و معامله در بازار استفاده می کند. معامله گران حرفه ای می توانند با معامله با یک لبه معاملاتی در بازار، شانس خود را برای معامله موفقیت آمیز در حرکت قیمت از نقطه A به نقطه B به نفع خود افزایش دهند.

 

احتیاط: معامله فارکس یک طرح «سریع پولدار شدن» نیست و کسب درآمد در فارکس دشوارتر از آنچه که اکثر وب‌سایت‌های فروش سیستم فارکس می‌خواهند شما باور کنید است. برای معامله سودآور، نه تنها باید معاملات برنده داشته باشیم، بلکه باید معاملات بازنده خود را نیز کوتاه کنیم تا معاملات برنده ما از بازنده‌های ما پیشی بگیرند. می بینید، باخت بخشی اجتناب ناپذیر از معامله در بازارهای فارکس است، و باید یاد بگیرید که با زیان های کوچک نسبت به بردهای خود، به درستی ضرر کنید. این بدان معنی است که شما باید همیشه در هر معامله ای که انجام می دهید با یک خد ضرر معامله کنید و مطمئن شوید که مبلغ دلاری که در معرض خطر هستید، مبلغی است که 100٪ با از دست دادن آن راحت هستید.

 

معامله گران حرفه ای نمودار قیمت فارکس دارای یک مزیت برنده هستند که از طریق تجزیه و تحلیل فنی توسعه یافته است. همچنین معامله گران تحلیل بنیادی وجود دارند که از ترکیبی از هر دو تکنیک تحلیل استفاده می کنند. در ادامه به همه اینها خواهیم پرداخت.

 

یک معامله گر حرفه ای فارکس می داند که خواندن نمودار قیمت هم هنر و هم مهارت است و به همین دلیل، آنها سعی نمی کنند فرآیند معاملات را مکانیزه یا خودکار کنند، زیرا هر لحظه بازار منحصر به فرد است، بنابراین یک استراتژی معاملاتی انعطاف پذیر و پویا برای معامله در بازارهایی با یک مزیت با احتمال برد بالا نیاز است.

 

معامله گران حرفه ای چگونه در بازارهای فارکس معامله می کنند؟

استراتژی‌ها و سیستم‌های معاملاتی مختلفی وجود دارد که معامله‌گران حرفه‌ای برای معامله در بازارها از آن‌ها استفاده می‌کنند، اما به طور کلی، معامله‌گران حرفه‌ای از روش‌های معاملاتی بیش از حد پیچیده استفاده نمی‌کنند و عمدتاً به داده‌های قیمت خام بازار برای تحلیل و پیش‌بینی خود متکی هستند. برای جامع‌تر بودن، می‌خواستم یک مرور مختصر از تمام سبک‌های مختلف اولیه و روش‌هایی که مردم در بازار فارکس معامله می‌کنند به شما عزیزان ارائه کنم:

 

خودکار / معامله ربات (Automated / Robot Trading): سیستم‌های معاملاتی مبتنی بر نرم‌افزار که به ربات های معاملاتی فارکس نیز معروف هستند، با تبدیل مجموعه‌ای از قوانین معاملاتی به کدهایی ایجاد می‌شوند که رایانه می‌تواند از آن استفاده کند. سپس رایانه این کد را از طریق نرم افزار معاملاتی اجرا می کند که بازارها را برای معاملاتی که الزامات قوانین معاملاتی موجود در کد را برآورده می کند، اسکن می کند. سپس معاملات به صورت خودکار از طریق کارگزار معامله گر انجام می شود.

 

معامله گری اختیاری (Discretionary Trading): معامله اختیاری در فارکس به احساس معامله "عاطفی" معامله گر یا مهارت معامله اختیاری برای تجزیه و تحلیل و معامله در بازارها بستگی دارد. معامله اختیاری رویکرد انعطاف پذیرتری را نسبت به معاملات خودکار امکان پذیر می کند، اما زمان مشخصی برای توسعه مهارت معامله اختیاری شما لازم است. اکثر معامله‌گران حرفه‌ای فارکس، معامله‌گران اختیاری هستند، زیرا می‌دانند بازار موجودی پویا و دائماً در جریان است که به بهترین وجه توسط ذهن انسان معامله می‌شود.

 

معامله گری فنی (Technical Trading): تجارت فنی یا تحلیل تکنیکال شامل تجزیه و تحلیل نمودار قیمت بازار برای تصمیم گیری در مورد معاملات است. معامله‌گران تحلیل تکنیکال از الگوهای قیمت یا سیگنال‌های فنی برای معامله در بازار استفاده می‌کنند. باور رایج در میان معامله‌گران تحلیل تکنیکال این است که همه متغیرهای اقتصادی با حرکت قیمت در نمودار قیمت نشان داده می‌شوند و در آن نقش دارند.

 

معامله گری بنیادی (Fundamental Trading): معاملات بنیادی یا معاملات خبری، یک تکنیک معاملاتی است که در آن معامله‌گران برای تحلیل و پیش‌بینی معاملات خود به شدت به اخبار بازار متکی هستند. اخبار بنیادی حرکت قیمت را ایجاد می‌کند، اما اغلب اوقات واکنش بازار متفاوت از آنچه که یک انتشار خبری خاص نشان می‌دهد، نشان می‌دهد، زیرا فعالان بازار اغلب بر اساس انتظارات رویدادهای آتی خرید می‌کنند و پس از وقوع واقعیت رویداد آینده، می‌فروشند. این یکی دیگر از دلایل اصلی است که بسیاری از معامله گران حرفه ای بیشتر به تحلیل تکنیکال متکی هستند تا تحلیل بنیادی، اگرچه بسیاری از آنها از ترکیبی از این دو را استفاده می کنند.

 

معاملات روزانه (Day Trading): معامله گرانی که به صورت روزانه در بازار فارکس معامله می کنند، در عرض یک روز وارد و خارج از بازار می شوند. این بدان معناست که آنها معمولاً ارزها را در مدت زمان بسیار کوتاهی خرید و فروش می کنند و ممکن است در یک روز وارد معاملات متعددی شده و از آن خارج شوند.

 

اسکالپینگ (Scalping): اسکالپینگ شبیه به معاملات روزانه است، اما نسبت به معاملات روزانه متکی به معاملات مکرر و کوتاه مدت است. این یک سبک معاملاتی است که به ورود و خروج بارها در روز از بازار برای "اسکالپ کردن" چند پیپ در اینجا و چند پیپ در آنجا اشاره دارد، معمولاً بدون توجه به قرار دادن استاپ ضررهای منطقی. اسکالپینگ معمولاً توسط معامله گران با تجربه / حرفه ای توصیه نمی شود، زیرا احتمال از دست رفتن کل سرمایه وجود دارد.

 

معاملات نوسانی/معاملات موقعیتی (Swing Trading / Position Trading): این سبک از معاملات شامل نگاهی کوتاه تا میان مدت به بازار است و معامله گرانی که معاملات نوسانی دارند از چند ساعت تا چند روز یا هفته در یک معامله خواهند بود. معامله گران سوئینگ یا پوزیشن عموماً به دنبال معامله با حرکت نمودار روزانه کوتاه مدت هستند و معمولاً به طور متوسط ​​بین 2 تا 10 معامله در ماه وارد می شوند.

 

معامله گری رنج (Range Trading): معاملات رنج شامل معاملات بازاری است که بین سطوح حمایت و مقاومت آشکار انجام می شود. معامله گران با مشاهده سیگنال های معاملاتی در نزدیکی مرزهای حمایت و مقاومت محدوده معاملاتی، سناریوی ورود با احتمال بالا با ریسک و پاداش آشکار دارند.

 

معامله گر روند (Trend Trading): معامله گران روند معامله گرانی هستند که منتظر روند بازار هستند و سپس با جستجوی ورودی های درون روند از این حرکت با احتمال بالا بهره می برند. زمانی که یک بازار به اوج های بالاتر و پایین تر می رسد، یک روند صعودی در نظر گرفته می شود، و زمانی که یک بازار در حال رسیدن به اوج ها و پایین ترین سطح ها باشد، یک روند نزولی برقرار است. معامله‌گران با جست‌وجوی ورودی‌ها در یک بازار پرطرفدار، بهترین شانس را برای کسب سود بزرگ در برابر ریسک خود دارند. معامله گرانی که به طور مداوم سعی می کنند با انتخاب بالا و پایین بازار برخلاف روند معامله کنند، معمولاً به سرعت پول خود را از دست می دهند معامله گر حرفه ای فارکس عمدتاً معامله گران روند هستند.

 

معاملات ضد روند (Counter-trend Trading): روندها در واقع به پایان می رسند، و اگر شما یک معامله گر باهوش و ماهر هستید، می توانید یک حرکت خلاف روند را با موفقیت معامله کنید، اما این کار را تا زمانی که بر معاملات روند تسلط پیدا نکرده اید، امتحان نکنید، زیرا ریسک معاملات ضد روند ذاتاً بیشتر است و ممکن است قبل از ظهور روند واقعی، بالا یا پایین های کاذب زیادی در یک روند وجود داشته باشد.

 

معامله گری انتقالی (Carry Trading):  معامله گری انتقالی، یا به طور ساده "معامله انتقالی"، استراتژی خرید ساده یک ارز با نرخ بهره بالا در برابر یک ارز با نرخ بهره پایین و حفظ موقعیت برای مدت زمانی طولانی است. کارگزاران فارکس تفاوت نرخ بهره یا «مبادله» بین دو ارز را برای هر روز نگهداشتن موقعیت به معامله گران می پردازند. ترفند در اینجا این است که اگر بازار ریسک گریز شود، ارزهای با بازدهی بالاتر مستعد فروش زیاد هستند، زیرا این ارزها معمولاً از ارزهای امن مانند دلار آمریکا یا ین ژاپن پرریسک تر در نظر گرفته می شوند، بنابراین ایده خوبی است که شما آن را دنبال کنید. در حالی که معامله انتقالی به نفع شما حرکت می کند تا سود را متوقف کنید.

 

معامله گران حرفه ای فارکس در مقابل معامله گران آماتور فارکس:

معامله گر حرفه ای فارکس ممکن است برای کسانی از شما که در معامله گری سودآور هستید یا تازه شروع به معامله کرده‌اید، هدفی گریزان یا دشوار به نظر برسد. اما، چند تفاوت کلیدی بین معامله‌گران حرفه‌ای و معامله‌گران آماتور وجود دارد که باید از آن‌ها آگاه باشید تا به شما کمک کند معاملات خود را بهبود ببخشید یا اگر تازه کار هستید، در مسیر درست شروع کنید.

 

یک معامله گر حرفه ای: یک استراتژی معاملاتی موثر را آموزش دیده است / دارای یک برنامه معاملاتی مشخص است / دارای یک ژورنال معاملاتی است / در هر معامله به صورت موثر ریسک را کنترل می کند / قبل، در حین و بعد از معامله هیجانی نمی شود / سودهای ممکن را کسب می کند / بیش از آن میزانی که راحت هست در هر معامله از دست نمی دهد / دچار ترید بیش از حد نمی شود/

 

نقش مهم بانک ها در معاملات فارکس:

بانک ها نقش بسیار مهمی درمعاملات فارکس دارند. در واقع، بیشتر بازار در برابر بانک‌های بزرگ‌تر، صندوق‌های تامینی و بازیگران پول‌های بزرگ بازی می‌کنند. بانک های تجاری (مانند دویچه بانک و بارکلیز) به دلیل حجم معاملاتی که هر روز انجام می دهند، نقدینگی را در بازار فارکس فراهم می کنند. بخشی از این مبادلات تبدیل ارز خارجی به نمایندگی از نیاز مشتریان را نشان می دهد، در حالی که برخی از این معاملات توسط میز معاملات اختصاصی بانک ها برای اهداف سفته بازی انجام می شود. نکته پایانی این است که ما معامله‌گران فارکس خرده‌فروشی در مقایسه با بازیگران بزرگ‌تری مانند بانک‌های تجاری، صندوق‌های تامینی و سایر بازیگران بزرگ، تغییرات کمی در بازار ایجاد می کنیم. ما می‌توانیم از حرکت‌هایی که این بازیگران بزرگ در بازار ایجاد می‌کنند، با پیدا کردن مزیت خود در بازار و معامله آن با نظم و انضباط سود ببریم.

آموزش بورس مشهد, آموزش رمز ارز مشهد, آموزش فارکس مشهد,, آسا 365, آسا، آموزش پرایس اکشن مشهد، پرایس اکشن، آموزش معامله گری مشهد،