معاملات فارکس چیست؟

مقدمه ای بر معاملات فارکس:

این مینی دوره رایگان مبتدیان فارکس برای آموزش اصول اولیه بازار فارکس و معامله فارکس به روشی غیر خسته کننده طراحی شده است. می‌دانم که می‌توانید این اطلاعات را در جای دیگری از وب پیدا کنید، اما اجازه دهید با آن روبرو شویم. بیشتر آن پراکنده است و خواندن آن بسیار خشک است. من سعی می کنم این آموزش را تا حد امکان سرگرم کننده کنم تا بتوانید در مورد معاملات فارکس بیاموزید و اوقات خوبی را در انجام آن سپری کنید.

پس از اتمام این دوره، درک کاملی از بازار فارکس و معامله فارکس خواهید داشت و سپس آماده پیشرفت به سمت یادگیری استراتژی های معاملاتی فارکس در دنیای واقعی خواهید بود.

 

فارکس چیست؟

اساساً، بازار فارکس جایی است که بانک ها، مشاغل، دولت ها، سرمایه گذاران و معامله گران برای مبادله و سفته بازی روی ارزها می آیند. بازار فارکس با نام‌های «بازار FX»، «بازار ارز»، «بازار ارز خارجی» یا «بازار ارز خارجی» نیز شناخته می‌شود و این بازار با میانگین گردش مالی روزانه 3.98 تریلیون دلار بزرگترین و نقدشونده‌ترین بازار جهان است.

بازار فارکس 24 ساعت شبانه روز و 5 روز هفته باز است و مهمترین مراکز تجاری جهان در لندن، نیویورک، توکیو، زوریخ، فرانکفورت، هنگ کنگ، سنگاپور، پاریس و سیدنی واقع شده اند.

لازم به ذکر است که هیچ بازار مرکزی برای بازار فارکس وجود ندارد. در عوض گفته می‌شود که تجارت «بیرون از بورس» انجام می‌شود. مانند سهامی نیست که در آن یک بازار مرکزی وجود داشته باشد که همه سفارش‌ها مانند NYSE پردازش می‌شوند. فارکس محصولی است که توسط همه بانک های بزرگ نقل شده است و همه بانک ها دقیقاً قیمت یکسانی ندارند. اکنون، پلتفرم‌های کارگزاری همه فیدها را از بانک‌های مختلف می‌گیرند و مظنه‌هایی که از کارگزار خود می‌بینیم، میانگین تقریبی آنهاست. این کارگزار است که به طور مؤثر معامله را انجام می دهد و طرف دیگر آن را می گیرد ... آنها برای شما "بازار" را می سازند. وقتی یک جفت ارز می‌خرید، کارگزار شما آن را به شما می‌فروشد، نه «معامله گر دیگر».

 

تاریخچه مختصری از بازار فارکس:

اعتراف می کنم، این بخش کمی خسته کننده خواهد بود، اما داشتن اطلاعات اولیه در مورد تاریخچه بازار فارکس بسیار مهم است تا کمی در مورد دلیل وجود و چگونگی آن بدانید. به اینجا رسید بنابراین در اینجا تاریخچه بازار فارکس به طور خلاصه آورده شده است:

در سال 1876 چیزی به نام استاندارد مبادله طلا اجرا شد. اساساً گفته شد که تمام ارزهای کاغذی باید با پشتوانه طلای فیزیکی باشد. ایده در اینجا تثبیت ارزهای جهانی از طریق مرتبط کردن آنها با قیمت طلا بود. از نظر تئوری ایده خوبی بود، اما در واقعیت الگوهای رونق-رکودی را ایجاد کرد که در نهایت منجر به از بین رفتن استاندارد طلا شد.

استاندارد طلا در اوایل جنگ جهانی دوم کنار گذاشته شد، زیرا کشورهای بزرگ اروپایی طلای کافی برای پشتیبانی از تمام ارزی که برای پرداخت پروژه های نظامی بزرگ چاپ می کردند نداشتند. اگرچه استاندارد طلا در نهایت کنار گذاشته شد، اما این فلز گرانبها هرگز جایگاه خود را به عنوان شکل نهایی ارزش پولی از دست نداد.

سپس جهان تصمیم گرفت نرخ‌های مبادله ثابتی داشته باشد که منجر به تبدیل دلار آمریکا به ارز ذخیره اولیه شود و تنها ارزی باشد که از طریق طلا حمایت می‌شود، این سیستم به «سیستم برتون وودز» معروف است و در سال 1944 اتفاق افتاد. در سال 1971 ایالات متحده اعلام کرد که دیگر طلا را با دلارهای ایالات متحده که در ذخایر خارجی نگهداری می شود مبادله نمی کند، این نشان دهنده پایان سیستم برتون وودز بود.

این فروپاشی سیستم برتون وودز بود که در نهایت منجر به پذیرش بیشتر جهانی نرخ‌های ارز شناور در سال 1976 شد. حدود اواسط دهه 1990.

 

معامله فارکس چیست؟

سوالات معاملات فارکس از آنجا که به معامله گران خرده فروشی (مثل من و شما) مربوط می شود، حدس و گمان قیمت یک ارز در برابر ارز دیگر است. برای مثال، اگر فکر می‌کنید که یورو در برابر دلار آمریکا افزایش می‌یابد، می‌توانید جفت ارز EURUSD را با قیمت پایین خریداری کنید و سپس (امیدوارم) آن را با قیمت بالاتری بفروشید تا سود کسب کنید. البته، اگر یورو را در برابر دلار EURUSD  خریداری کنید و دلار آمریکا تقویت شود، در موقعیت زیانده قرار خواهید گرفت. بنابراین، مهم است که از ریسک موجود در معاملات فارکس و نه تنها پاداش آن آگاه باشید.

 

 چرا بازار فارکس اینقدر محبوب است؟

معامله گر بودن در فارکس شگفت انگیزترین سبک زندگی بالقوه را در بین هر حرفه ای در جهان ارائه می دهد. رسیدن به آنجا آسان نیست، اما اگر مصمم و منظم باشید، می توانید آن را محقق کنید. در اینجا لیست سریعی از مهارت هایی که برای رسیدن به اهداف خود در بازار فارکس به آنها نیاز دارید آمده است:

توانایی - زیان دادن بدون احساساتی شدن

اعتماد به نفس - به خود و استراتژی معاملاتی خود ایمان داشته باشید و هیچ ترسی نداشته باشید

تعهد - برای تبدیل شدن به بهترین معامله گر فارکس که می توانید باشید

نظم و انضباط – آرام و بی احساس ماندن در قلمرو وسوسه دائمی (بازار)

انعطاف پذیری - برای تجارت با موفقیت در شرایط متغیر بازار

تمرکز – برای متمرکز ماندن بر روی برنامه معاملاتی خود و عدم خروج از مسیر

منطق - نگاه کردن به بازار از منظری عینی و مستقیم

سازمان - برای ایجاد و تقویت عادات معاملاتی مثبت

صبر - فقط منتظر استراتژی های معاملاتی با بیشترین احتمال طبق برنامه خود باشید

واقع گرایی - فکر نکنید که می خواهید سریع ثروتمند شوید و واقعیت بازار و معامله گری را درک کنید

باهوش - برای استفاده از مزیت معاملاتی خود در زمان بروز و آگاهی از آنچه در بازار در حال وقوع است همیشه

خود کنترلی - برای اینکه حساب معاملاتی خود را بیش از حد معامله نکنید و از اهرم بیش از حد استفاده نکنید

ما به عنوان معامله‌گران، می‌توانیم با یادگیری و تسلط بر استراتژی معاملاتی فارکس، ساختن یک برنامه معاملاتی مؤثر حول آن استراتژی و پیروی از آن با نظم و انضباط، از اهرم و نوسانات بالای بازار فارکس استفاده کنیم. مدیریت پول در اینجا کلیدی است. اهرم یک شمشیر دو لبه است و می تواند به سرعت پول زیادی برای شما به ارمغان بیاورد یا به سرعت پول زیادی از دست بدهید. کلید مدیریت پول در معاملات فارکس این است که همیشه قبل از ورود به معامله، مقدار دقیق دلاری که در خطر هستید را بدانید و با از دست دادن آن مقدار پول کاملاً موافق باشید، زیرا هر معامله ای ممکن است بازنده باشد. مطالب بیشتر در مورد مدیریت پول در ادامه دوره ارائه خواهد شد.

 

چه کسی و چرا فارکس معامله می کند؟

شرکت‌کنندگان بازار فارکس:

 بانک‌ها - بازار بین بانکی هم اکثر معاملات تجاری فارکس و هم مقادیر زیادی معاملات سفته‌بازی را هر روز امکان‌پذیر می‌سازد. برخی از بانک های بزرگ روزانه میلیاردها دلار معامله می کنند. گاهی اوقات این معاملات از طرف مشتریان انجام می شود، اما بسیاری از آنها توسط معامله گران اختصاصی که برای حساب خود بانک معامله می کنند انجام می شود.

 

شرکت ها - شرکت ها باید از بازار ارز برای پرداخت کالاها و خدمات از کشورهای خارجی و همچنین برای فروش کالا یا خدمات در کشورهای خارجی استفاده کنند. بخش مهمی از فعالیت روزانه بازار فارکس از سوی شرکت‌هایی است که به دنبال مبادله ارز برای انجام معاملات در کشورهای دیگر هستند.

 

دولت ها / بانک های مرکزی – بانک مرکزی یک کشور می تواند نقش مهمی در بازارهای ارز ایفا کند. آنها می توانند با تلاش برای کنترل عرضه پول، تورم و (یا) نرخ بهره، باعث افزایش یا کاهش ارزش پول کشور خود شوند. آنها می توانند از ذخایر ارزی قابل توجه خود برای ایجاد ثبات در بازار استفاده کنند.

 

صندوق های تامینی - حدود 70 تا 90 درصد از کل معاملات ارزی ماهیت سفته بازی دارند. این بدان معناست که شخص یا مؤسساتی که ارز را خریده یا فروخته اند، هیچ برنامه ای برای تحویل واقعی ارز ندارند. در عوض، معامله صرفاً با هدف گمانه‌زنی در مورد حرکت قیمت آن ارز خاص انجام شد. سفته بازان خرده فروشی (من و شما) در مقایسه با صندوق های تامینی بزرگ که هر روز میلیاردها دلار سهام را در بازارهای ارز کنترل و سفته بازی می کنند، بسیار کوچک هستیم.

 

افراد - اگر تا به حال به کشور دیگری سفر کرده اید و پول خود را به ارز دیگری در فرودگاه یا بانک مبادله کرده اید، قبلاً در بازار مبادلات ارزی شرکت کرده اید.

 

سرمایه گذاران – شرکت های سرمایه گذاری که پورتفوی های بزرگی را برای مشتریان خود مدیریت می کنند از بازار FX برای تسهیل معاملات در اوراق بهادار خارجی استفاده می کنند. به عنوان مثال، یک مدیر سرمایه گذاری که سبد سهام بین المللی را کنترل می کند، باید از بازار فارکس برای خرید و فروش چندین جفت ارز استفاده کند تا برای اوراق بهادار خارجی که می خواهند بخرند، پرداخت کند.

 

معامله گران خرده فروشی فارکس – سرانجام، به معامله گران خرده فروشی فارکس (من و شما) می رسیم. صنعت تجارت خرده فروشی فارکس هر روز با ظهور پلتفرم های معاملاتی فارکس و سهولت دسترسی آنها در اینترنت در حال رشد است. معامله گران خرده فروشی فارکس به طور غیر مستقیم یا از طریق یک کارگزار یا یک بانک به بازار دسترسی دارند. دو نوع اصلی از کارگزاران خرده فروشی فارکس وجود دارد که به ما امکان سفته بازی در بازار ارز را می دهند: کارگزاران و دلالان. کارگزاران با تلاش برای یافتن بهترین قیمت در بازار و اجرای آن از طرف مشتری به عنوان یک عامل برای معامله گر کار می کنند. برای این کار، بالای قیمتی که در بازار به دست می آید، کمیسیون می گیرند. به دلال‌ها بازارساز نیز می‌گویند، زیرا آنها برای معامله‌گر «بازار می‌سازند» و به‌عنوان طرف مقابل در معاملات خود عمل می‌کنند، قیمتی را که مایل به معامله با آن هستند اعلام می‌کنند و از طریق اسپرد جبران می‌شوند، که تفاوت بین قیمت خرید و فروش است.

 

مزایای معامله در بازار فارکس:

• فارکس با حجم روزانه بیش از 3 تریلیون دلار در روز، بزرگترین بازار در جهان است. این به معنای نقدینگی متراکم است که ورود و خروج از موقعیت ها را آسان می کند.

• هر زمان که می خواهید معامله کنید: زنگ افتتاحیه در بازار فارکس وجود ندارد. از یکشنبه حوالی ساعت 5 بعدازظهر EST تا جمعه حدود ساعت 4 بعد از ظهر به وقت شرقی هر زمان که بخواهید می توانید وارد معامله شوید یا از آن خارج شوید.

• سهولت دسترسی: می توانید حساب معاملاتی خود را با حداقل 250 دلار در بسیاری از کارگزاران خرده فروشی تامین کنید و در برخی موارد در همان روز معامله را شروع کنید. اجرای مستقیم سفارش به شما امکان می دهد با کلیک ماوس معامله کنید.

• جفت ارزهای کمتری برای تمرکز، به جای گم شدن در تلاش برای تجزیه و تحلیل هزاران سهام

• آزادی تجارت در هر نقطه از جهان با تنها الزامات اتصال لپ تاپ و اینترنت.

• تجارت بدون کمیسیون با بسیاری از بازارسازان خرده فروشی و به طور کلی هزینه های مبادله کمتر از سهام و کالاها.

• نوسان به معامله گران اجازه می دهد تا در هر شرایط بازار سود کنند و فرصت های معاملاتی هفتگی با احتمال بالا را فراهم می کند. همچنین، هیچ سوگیری ساختاری در بازار مانند سوگیری طولانی بازار سهام وجود ندارد، بنابراین معامله گران فرصت برابری برای سود در بازارهای صعودی یا نزولی دارند.

در حالی که بازار فارکس به وضوح یک بازار عالی برای تجارت است، من به همه مبتدیان توجه می کنم که معاملات هم پتانسیل پاداش و هم ریسک را به همراه دارد. بسیاری از مردم تنها با فکر پاداش و نادیده گرفتن خطرات وارد بازار می شوند، این سریع ترین راه برای از دست دادن تمام پول حساب معاملاتی شما است. اگر می خواهید تجارت بازار FX را در مسیر درست شروع کنید، بسیار مهم است که از این واقعیت آگاه باشید و بپذیرید که در هر معامله ای که انجام می دهید ممکن است ضرر کنید.

آموزش بورس مشهد, آموزش رمز ارز مشهد, آموزش فارکس مشهد,, آسا 365, آسا، آموزش پرایس اکشن مشهد، پرایس اکشن، آموزش معامله گری مشهد،