تحلیل معاملاتی پرایس اکشن چیست؟


تعریف تحلیل پرایس اکشن: تحلیل پرایس اکشن، عمل مطالعه، خواندن و تفسیر حرکت قیمت یک بازار در طول زمان است که شامل استفاده از نمودارهای قیمتی خام برای معامله در بازار است (بدون اندیکاتور). با یادگیری خواندن پرایس اکشن یک بازار، می‌توانیم سوگیری جهت‌گیری بازار و همچنین مبادلات را از روی الگوهای پرایس اکشن تکرارشونده یا تنظیم‌های پرایس اکشن که منعکس‌کننده تغییرات یا تداوم احساسات بازار هستند، تعیین کنیم.


به عبارت ساده تر: تحلیل پرایس اکشن استفاده از حرکت طبیعی یا خام قیمت یک بازار برای تجزیه و تحلیل و معامله آن است. این بدان معنی است که شما تمام تصمیمات معاملاتی خود را صرفاً بر اساس میله های قیمت در نمودار قیمت "برهنه" یا بدون اندیکاتور می گیرید.
همه متغیرهای اقتصادی پرایس اکشن را ایجاد می کنند که به راحتی در نمودار قیمت بازار قابل مشاهده است. چه یک متغیر اقتصادی از طریق یک معامله گر انسانی یا یک معامله گر کامپیوتری فیلتر شود، حرکتی که در بازار ایجاد می کند به راحتی در نمودار قیمت قابل مشاهده است. بنابراین، به جای تلاش برای تجزیه و تحلیل یک میلیون متغیر اقتصادی در روز (بدیهی است که این غیرممکن است)، می توانید به سادگی معامله را از تجزیه و تحلیل پرایس اکشن یاد بگیرید، زیرا این سبک معامله به شما این امکان را می دهد که به راحتی با خواندن تمام متغیرهای بازار و با استفاده از پرایس اکشن ایجاد شده توسط متغیرهای بازار مذکور را تجزیه و تحلیل کنید.


چگونه تحلیل پرایس اکشن را در بازار فارکس اعمال می کنید؟
ابتدا، می‌خواهم بگویم که تحلیل پرایس اکشن می‌تواند برای معامله در هر بازار مالی استفاده شود، زیرا به سادگی از داده‌های قیمت «هسته» بازار استفاده می‌کند. با این حال، بازار مورد علاقه شخصی من برای معامله، بازار فارکس است، که عمدتاً به دلیل نقدینگی عمیق آن است که ورود و خروج از بازار را آسان می کند و همچنین به دلیل اینکه بازار فارکس تمایل به داشتن شرایط روند بهتر و همچنین نوسانات بیشتر دارد که باعث می شود معاملات جهت دار بهتر است و به معاملات پرایس اکشن اجازه می دهد واقعاً بدرخشند.


رویکرد شخصی من برای معامله و آموزش معاملات پرایس اکشن این است که می‌توانید از چند ستاپ پرایس اکشن تست‌شده به‌طور مؤثر معامله کنید. واقعاً نیازی به تلاش و مبادله از 25 الگوی قیمتی مختلف نیست، بازار فارکس در اکثر مواقع به روشی نسبتاً قابل پیش‌بینی حرکت می‌کند، بنابراین تنها چیزی که نیاز داریم تعداد انگشت شماری از ستاپ های ورود موثر قیمت است تا به ما فرصت خوبی برای پیدا کردن و ورود به معاملات با احتمال بالا بدهد.


اولین کاری که برای پرایس اکشن در بازار فارکس باید انجام دهید، این است که نمودارهای خود را از همه اندیکاتورها پاک کنید و یک نمودار قیمت "تمیز" با تنها نوارهای قیمت در رنگی که دوست دارید دریافت کنید. من سیاه و سفید ساده یا آبی و قرمز را برای رنگ‌هایم انتخاب می‌کنم، اما شما می‌توانید هر رنگی را که دوست دارید انتخاب کنید. در اینجا نمونه ای از تنظیم نمودار روزانه من در EURUSD آمده است:

اکنون، بیایید به نمونه‌ای از نمودار قیمت تمیز و ساده در کنار نمودار قیمتی که با برخی از محبوب‌ترین اندیکاتورهایی که بسیاری از معامله‌گران استفاده می‌کنند، پوشیده شده است، نگاه کنیم. می‌خواهم به این دو نمودار نگاه کنید و به این فکر کنید که کدام یک راحت‌تر و منطقی‌تر است.


با نگاهی به دو نمودار بالا، احتمالاً موافق خواهید بود که پنهان کردن پرایس اکشن یک بازار با شاخص های آشفته و گیج کننده کمی احمقانه به نظر می رسد. به هر حال همه اندیکاتورها از پرایس اکشن مشتق می شوند، بنابراین اگر ما یک روش محکم برای معامله مبتنی بر پرایس اکشن داشته باشیم (تحلیل پرایس اکشن)، فقط منطقی است که به جای تلاش برای تجزیه و تحلیل داده های ثانویه نامرتب از آن استفاده کنیم.


سیگنال معاملاتی پرایس اکشن چیست؟
در مرحله بعد، بیایید در مورد چگونگی استفاده از تحلیل پرایس اکشن برای یافتن ورودی های بازار فارکس از نمودار قیمت خام صحبت کنیم. در نتیجه سال‌ها معامله در بازارها، همه چیزهایی را که آموخته‌ام را در روش منحصربفرد خود برای معامله با پرایس اکشن جمع‌آوری کردم. این روش متشکل از تعداد انگشت شماری از محرک های ورود قیمت بسیار خاص است که می تواند با احتمال زیاد ورود به بازار را برای شما فراهم کند. اساساً، آنچه ما به دنبال آن هستیم، تکرار الگوهای قیمتی است که به ما چیزی در مورد آنچه بازار در آینده نزدیک ممکن است انجام دهد، می گوید.


برای رعایت اختصار و احترام به اعضای پولی خود، همه استراتژی‌های معاملاتی و محرک‌های ورود خود را در اینجا ارائه نمی‌کنم، اما می‌توانید درباره استراتژی‌های معاملاتی که در دوره معاملاتی خود آموزش می‌دهم بیشتر بدانید. در نمودار زیر، ما قصد داریم به یک سیگنال پرایس اکشن ویژه خوب برای معامله با روندها نگاه کنیم (استراتژی اینساید بار).


در نمودار مثال زیر، ما می‌توانیم یک سیگنال معاملاتی قیمت را ببینیم که دوست دارم در بازارهای پرطرفدار از آن استفاده کنم. ستاپ اینساید بار:

نحوه استفاده از تحلیل پرایس اکشن برای تعیین روند بازار
احتمالاً با اندیکاتورهای مختلفی روبرو خواهید شد که به شما می گویند روند یک بازار چیست. با این حال، آزمایش‌شده‌ترین و قابل اعتمادترین راه برای تعیین روند بازار، صرفاً نگاه کردن به نمودارهای روزانه و تحلیل پرایس اکشن بازار است. برای شناسایی یک روند نزولی، ما به دنبال الگوهای کف پایین تر و اوج پایین‌تر می‌گردیم که گاهی با LH و LL  نشان داده می‌شوند. برای شناسایی یک روند صعودی، ما به دنبال الگوهایی از اوج های بالاتر و کف های بالاتر می گردیم که گاهی با HH و HL  حاشیه نویسی می شوند.


در نمودار مثال زیر، نمونه هایی از یک روند نزولی، یک روند صعودی و یک روند صعودی در حال تغییر به یک روند نزولی را مشاهده می کنیم:

کجا و چه زمانی باید سیگنال پرایس اکشن را معامله کنید؟
در دوره معامله گری خود، به شدت بر آموزش اعضایم تمرکز می کنم که چگونه با "تلاقی" معامله کنند. وقتی می‌گویم "معامله با تلاقی" اساساً به دنبال مناطق یا سطوحی در بازار است که به وضوح قابل توجه هستند. تلاقی یعنی زمانی که چیزها به هم می رسند یا تلاقی می کنند. بنابراین، هنگامی که ما به دنبال "معامله با تلاقی" هستیم، سعی می کنیم سیگنال پرایس اکشن آشکار را با سطح قابل توجهی در بازار جمع آوری کنیم. عوامل مختلفی برای تلاقی وجود دارد که می‌توانیم به دنبال آن باشیم، اما در نمودار زیر، من به شما ستاپ پرایس اکشن را نشان می‌دهم که در سطوح حمایت و مقاومت کلیدی در بازار شکل گرفته‌اند. حمایت و مقاومت هر کدام یک عامل تلاقی هستند. توجه داشته باشید، من دو تنظیم دیگر قیمت را در نمودار زیر به شما نشان داده ام. استراتژی پین بار و سیگنال معاملاتی جعلی.


در نمودار مثال زیر، ما به دنبال این هستیم که چگونه تنظیمات قیمت را از سطوح متقابل در بازار معامله کنیم:

در آستانه نزدیک شدن…
این درس به شما یک نمای کلی از چیستی تحلیل پرایس اکشن و نحوه استفاده از آن در بازارها داد. 

آموزش بورس، آموزش فارکس، آموزش رمز ارز، آموزش ارز دیجیتال، آموزش پرایس اکشن، آموزش معامله گری، آسا، آسا 365، ارزش گذاری، تحلیل بنیادی، تحلیل تکنیکال.