مزایای پرداخت با بیت کوین چیست؟

زمانی که بیت کوینBTCUSD  راه اندازی شد، توسط مخترع آن، ساتوشی ناکاموتو، به عنوان وسیله ای برای تراکنش های روزانه در نظر گرفته شد. ایده پشت رمز ارز غیرمتمرکز حذف کنترل متمرکز پول از سوی سازمان‌های دولتی و اطمینان از پردازش سریع تراکنش‌ها بود. بیش از یک دهه بعد، ناظران این سوال را مطرح می‌کنند که آیا این ارز دیجیتال نتوانسته است به این وعده عمل کند. تراکنش های روزانه بسیار کمی با استفاده از بیت کوین به عنوان وسیله مبادله انجام می شود.

اما ایده یک ارز جایگزین، خارج از حوزه اختیارات دولت ها و آژانس های فدرال، قدرتمند است. تحولات اخیر در فناوری بیت کوین، مانند شبکه لایتنینگ، این پتانسیل را دارد که بیت کوین را به وعده اصلی خود بازگرداند. تعداد مکان‌هایی که بیت‌کوین را می‌پذیرند، با تکامل فناوری ارز دیجیتال و تشخیص نام افزایش یافته است. شما می توانید تعداد شگفت انگیزی از چیزها را با استفاده از بیت کوین خریداری کنید. بیت کوین به گونه ای طراحی شده است که مجموعه ای منحصر به فرد از مزیت ها را نسبت به سایر روش های پرداخت به کاربران ارائه دهد. ما نگاهی دقیق‌تر به موارد زیر خواهیم داشت، اما قبل از انجام این کار، بررسی اینکه بیت‌کوین، رمز ارز، در واقع چیست، مفید است. با درک اصول طراحی بیت کوین، مشاهده مزایای استفاده از بیت کوین برای پرداخت آسان تر خواهد بود.

 

بیت کوین (Bitcoin) چیست؟

بیت کوین یک سیستم ارز دیجیتال غیرمتمرکز و همتا به همتا است که تراکنش ها را از طریق واحدهای مبادله دیجیتالی به نام بیت کوین پردازش می کند. بیت کوین در سال 2009 اختراع شد و شبکه بیت کوین بر فضای رمز ارزها تسلط پیدا کرد و حتی آن را تعریف کرد و لژیونی از پیروان آلتکوین را ایجاد کرد و برای برخی از کاربران جایگزینی برای ارزهای ثابت دولتی مانند دلار آمریکا یا یورو یا ارزهای کالایی خالص ارائه کرد. مانند سکه های طلا یا نقره.

بخشی از دلیل جذب بیت کوین توسط پیروان آن، وضعیت غیرمتمرکز آن است: توسط یک مقام مرکزی کنترل یا تنظیم نمی شود. این موضوع بلافاصله آن را از ارزهای فیات که توسط بانک های مرکزی صادر می شود و توسط دولت حمایت می شود متمایز می کند. ارزهای فیات نیز از طریق مؤسساتی مانند بانک‌هایی که تابع مقررات دولتی برای فعالیت‌های خود هستند، به یک اقتصاد معین پرداخت می‌شود.

از سوی دیگر، ایجاد و پرداخت بیت کوین به فیات دولتی بستگی ندارد. پرداخت‌های مربوط به بیت‌کوین از طریق یک شبکه خصوصی از رایانه‌هایی که از طریق یک دفتر کل مشترک به هم مرتبط هستند پردازش می‌شوند. هر تراکنش به طور همزمان در یک "بلاک چین" در هر رایانه ثبت می شود که همه حساب ها را به روز می کند و به آنها اطلاع می دهد. بلاک چین به عنوان یک دفتر کل توزیع شده عمل می کند و نیاز به هر مرجع مرکزی برای نگهداری چنین سوابقی را از بین می برد.

بیت کوین مانند ارزهای فیات توسط بانک مرکزی یا سیستم دولتی صادر نمی شود. در عوض، بیت‌کوین‌ها توسط یک رایانه از طریق فرآیند حل مسائل ریاضی استخراج می‌شوند یا از الگوریتم‌هایی برای تأیید بلوک‌های تراکنش برای اضافه شدن به بلاک چین استفاده می‌شود. بیت‌کوین را می‌توان با پول‌های ملی استاندارد خریداری کرد و در کیف پول بیت‌کوین قرار داد که معمولاً از طریق تلفن هوشمند یا رایانه قابل دسترسی است.

 

مزایای بیت کوین:

اکنون که مروری کوتاه بر چیستی بیت کوین دیدیم، بهتر می‌توانیم درک کنیم که این ارز دیجیتال پیشرو چگونه مزایای بالقوه‌ای را برای کاربرانش فراهم می‌کند.

 

1- بیت کوین دارای استقلال کاربر است

ارزهای فیات متعارف در معرض محدودیت ها و خطرات متعددی قرار دارند. به عنوان مثال، بانک ها در برابر چرخه های رونق و رکود در اقتصاد آسیب پذیر هستند. گاهی اوقات، این موقعیت‌ها می‌توانند به ریزش بانکی و سقوط ختم شوند، همانطور که بارها در گذشته اتفاق افتاده است. این بدان معناست که کاربران واقعاً کنترل پول خود را ندارند. حداقل از نظر تئوری، بیت کوین قول استقلال کاربر را می دهد زیرا قیمت آن به سیاست های خاص دولت مرتبط نیست. این بدان معناست که کاربران و صاحبان ارز دیجیتال کنترل پول خود را در دست دارند.

 

2- تراکنش های بیت کوین با نام مستعار هستند

بیشتر تراکنش‌های آنلاین به مجموعه‌ای از اطلاعات برای شناسایی شخص انجام‌دهنده تراکنش نیاز دارند. به عنوان مثال، انتقال پول از یک فرد به فرد دیگر تنها پس از تأیید اطلاعات شناسایی طرفین در هر دو طرف انجام می شود. به همین ترتیب، برای خریدهای آنلاین نیز باید اطلاعات شناسایی را برای خرید وارد کنید. فرآیند راستی‌آزمایی ممکن است از وقوع جرم جلوگیری کند، اما همچنین یک واسطه را به‌طور قاطع مسئول معامله می‌کند و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا ارائه خدمات به طرف‌های منتخب را کنترل کنند.

تراکنش های بیت کوین با نام مستعار هستند. در حالی که این بدان معنی است که آنها کاملاً ناشناس نیستند، تراکنش ها تنها با استفاده از یک آدرس بلاک چین قابل شناسایی هستند. یک فرد می تواند چندین آدرس داشته باشد، همانطور که می تواند چندین نام کاربری و رمز عبور برای یک حساب واحد داشته باشد. آدرس های پروتکل اینترنت (IP) یا سایر اطلاعات شناسایی برای انجام تراکنش لازم نیست.

 

3- تراکنش های بیت کوین به صورت همتا به همتا انجام می شود

سیستم پرداخت بیت کوین صرفاً همتا به همتا است، به این معنی که کاربران قادر به ارسال و دریافت پرداخت به یا از هر کسی در شبکه در سراسر جهان هستند. طرفین تراکنش نیازی به تایید منبع یا مرجع خارجی ندارند، مگر اینکه از یک صرافی یا موسسه تنظیم شده بیت کوین ارسال یا دریافت کنند.

 

4- تراکنش های بیت کوین کارمزد بانکی ندارند

در حالی که در میان صرافی‌های ارز فیات، دریافت هزینه‌های به اصطلاح «سازنده» و «گیرنده» و همچنین کارمزدهای واریز و برداشت گاه به گاه استاندارد در نظر گرفته می‌شود، کاربران بیت‌کوین مشمول هزینه‌های بانکی سنتی مرتبط با ارزهای فیات نیستند. این بدان معنی است که هیچ هزینه نگهداری حساب یا حداقل هزینه موجودی، هزینه اضافه برداشت، و بدون کارمزد سپرده برگشتی و بسیاری موارد دیگر وجود ندارد.

 

5- پرداخت‌های بیت‌کوین برای پرداخت‌های بین‌المللی، کارمزد تراکنش‌های پایینی دارند.

 از آنجایی که تراکنش‌های بیت‌کوین هیچ نهاد واسطه یا دخالت دولتی ندارند، هزینه‌های تراکنش در مقایسه با نقل و انتقالات بانکی معمولاً کمتر است. این می تواند یک مزیت بزرگ برای مسافران باشد. علاوه بر این، انتقال در بیت کوین سریع است و ناراحتی‌های مربوط به مجوزهای معمول و دوره‌های انتظار را از بین می‌برد.

 

6- پرداخت های بیت کوین از طریق موبایل انجام می شود

همانند بسیاری از سیستم های پرداخت آنلاین، کاربران بیت کوین می توانند برای سکه های خود در هر جایی که به اینترنت دسترسی داشته باشند، پرداخت کنند. این بدان معناست که خریداران مجبور نیستند برای خرید محصول به بانک یا فروشگاه مراجعه کنند. با این حال، برخلاف پرداخت‌های آنلاینی که با حساب‌های بانکی یا کارت‌های اعتباری ایالات متحده انجام می‌شود، اطلاعات شخصی برای انجام هر تراکنش ضروری نیست.

 

7- تراکنش های بیت کوین برگشت ناپذیر هستند

یکی از ویژگی های بلاک چین بیت کوین تغییر ناپذیر بودن آن است. بنابراین، تراکنش‌هایی که از بلاک چین استفاده می‌کنند، برگشت‌ناپذیر هستند و نمی‌توانند توسط شخص ثالث، مانند یک نهاد دولتی یا یک آژانس خدمات مالی، اصلاح شوند. همچنین، امکان بازپرداخت هزینه بیت کوین ارسال شده به شخص دیگری وجود ندارد. تنها راه برای معکوس کردن تراکنش‌های بیت‌کوین این است که گیرنده بیت‌کوین اصلی را پس دهد.

 

8- تراکنش های بیت کوین ایمن هستند

بیت کوین یک ارز فیزیکی نیست. بنابراین، سارقان غیرممکن است که آن را از نگهدارنده بدزدند. اگر هکرها کلیدهای خصوصی کیف پول را بدانند، می توانند ارز دیجیتال شخصی را بدزدند. با این حال، با امنیت مناسب، از نظر فنی امکان سرقت بیت کوین وجود ندارد. در حالی که گزارش‌هایی مبنی بر هک در صرافی‌های رمز ارزها وجود دارد، مبادلات بیت‌کوین در برابر چنین نقض‌هایی غیرقابل نفوذ باقی مانده است. بنابراین، تراکنش های انجام شده بین دو (یا بین چند) آدرس امن هستند.

 

9- دسترسی

از آنجایی که کاربران تنها با یک گوشی هوشمند یا کامپیوتر قادر به ارسال و دریافت بیت کوین هستند، بیت کوین از نظر تئوری در دسترس کاربرانی است که به سیستم های بانکی سنتی، کارت های اعتباری و سایر روش های پرداخت دسترسی ندارند.

 

آیا می توانم با استفاده از بیت کوین پرداخت کنم؟

چندین خرده فروش آنلاین، مانند Overstock (OSTK) به کاربران اجازه می دهند با بیت کوین پرداخت کنند. در زمان های اخیر، مشاغل کوچک و افراد نیز شروع به استفاده از بلاک چین ارز دیجیتال برای حواله های خارج از کشور کرده اند.

 

مزایای استفاده از بیت کوین برای تراکنش چیست؟

استفاده از بیت کوین برای تراکنش مزایای متعددی دارد. با این حال، دو مزیت اصلی استفاده از ارز دیجیتال، تمرکز همتا به همتای آن است که واسطه‌ها را حذف می‌کند و طراحی مستعار آن که نیاز به اطلاعات شناسایی را برای هر دو طرف از بین می‌برد. هر دو ویژگی باعث تسریع تراکنش ها و حذف مراحل غیر ضروری برای تراکنش ها می شود.

 

آیا تراکنش با استفاده از بیت کوین کاملا رایگان است؟

از آنجایی که تراکنش‌های بیت‌کوین بدون واسطه انجام می‌شوند، شامل کارمزد یا هزینه خدمات با استفاده از واسطه‌های شخص ثالث نمی‌شوند. با این حال، کاربران برای انجام تراکنش ها باید هزینه های شبکه بلاک چین بیت کوین را بپردازند.

 

آیا تراکنش های بیت کوین نیاز به حساب های بانکی دارند؟

تراکنش های استفاده از بیت کوین نیازی به داشتن حساب های بانکی توسط کاربران ندارد. تنها شرایط لازم برای چنین تراکنش‌هایی این است که کاربر به اینترنت متصل باشد و یک آدرس مرتبط در بلاک چین ارز دیجیتال برای ارسال یا دریافت پرداخت داشته باشد.

آموزش بورس مشهد, آموزش رمز ارز مشهد, آموزش فارکس مشهد,, آسا 365, آسا، آموزش پرایس اکشن مشهد، پرایس اکشن، آموزش معامله گری مشهد،